SĄSIEDZKA CZUJNOŚĆ UCHRONIŁA PRZED KRADZIEŻĄ PIENIĘDZY - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SĄSIEDZKA CZUJNOŚĆ UCHRONIŁA PRZED KRADZIEŻĄ PIENIĘDZY

Data publikacji 23.12.2020

Sąsiedzka czujność i szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. 41-letni obywatel Białorusi włamał się do jednego z domów w gminie Boćki, skąd chciał zabrać pieniądze. Włamywacz został jednak przyłapany przez sąsiadkę pokrzywdzonych. Mimo, że spłoszony mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, to po kilku dniach wpadł w ręce policjantów. 41-letni obywatel Białorusi usłyszał już zarzut. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

O tym, jak ważna jest sąsiedzka czujność przekonali się właściciele jednego z domów w gminie Boćki. W ubiegły czwartek po 10, do jednego z domów włamał się mężczyzna. Włamywacz wykorzystał fakt, że właściciele posesji wyjechali, a klucz do drzwi wejściowych schowali w otwartym przedsionku. Włamywacz nie przypuszczał jednak, że zostanie przyłapany. Mieszkająca naprzeciwko kobieta zauważyła przez okno nieznajomego mężczyznę. Wiedząc o nieobecności gospodarzy zaniepokoiła się i postanowiła sprawdzić co się tam dzieje. Na miejsce poszła razem ze swoją sąsiadką. Wewnątrz kobiety natknęły się na nieznajomego mężczyznę, który mówiąc wschodnim akcentem, tłumaczył, że zgubił się i szuka drogi do Bociek. Następnie bardzo szybko wsiadł do samochodu i odjechał. Jedna z kobiet zdążyła jednak zrobić zdjęcie pojazdu, na którym widoczna była marka i tablica rejestracyjna. Sąsiadki o całym zdarzeniu szybko poinformowały policjantów. Na szczęście okazało się, że włamywacz niczego nie zdążył ukraść. Bielscy policjanci, w trakcie prowadzonych czynności ustalili tożsamość mężczyzny, który jeździł wskazanym autem. We wtorek w Białymstoku, funkcjonariusze zatrzymali w wynajmowanym mieszkaniu 41-letniego obywatela Białorusi. Wczoraj, mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Policjantom wyjaśnił, że włamał się do domu, żeby ukraść pieniądze. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci przypominają mieszkańcom o tym jak ważna jest sąsiedzka czujność i właściwe zabezpieczenie mieszkania czy domu.