KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

KOLEJNI NIEODPOWIEDZIALNI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Data publikacji 13.07.2020

W weekend policjanci z bielskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Pięciu z nich prowadziło pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości, pozostali naruszyli zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz wszyscy kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

W miniony weekend policjanci z bielskiej drogówki wyeliminowali z ruchu aż siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Pięciu z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek, ujawniony w miejscowości Miękisze w gminie Orla. Zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście, który wywrócił się na drodze, wpłynęło od innego uczestnika ruchu drogowego. Po przyjeździe na miejsce mundurowi zauważyli leżącego na jezdni 34-latka. Okazało się, że mieszkaniec powiatu hajnowskiego miał 4 promile alkoholu w organizmie. Skrajnie nieodpowiedzialnym postępowaniem wykazał się również 30-latek ujawniony w Bielsku Podlaskim. Siedzący za kierownicą hondy mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w pojeździe z nietrzeźwym mężczyzną, podróżowało trzech jego kolegów. Do wyeliminowania z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w gminie Rudka. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierujący oplem miał blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi ustalili, że 58-latek miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mając od 0,7 do 1 promila alkoholu. Bielscy policjanci, zatrzymali również do kontroli drogowej dwóch kierujących, 24 i 29-latka, którzy wsiedli za kierownicę swoich aut, mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.