Chciał pojeździć na sygnałach - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Chciał pojeździć na sygnałach

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa, który jechał z włączonymi sygnałami świetlnymi koloru niebieskiego. Okazało się, że 21-latek bezprawnie używał sygnałów pojazdów uprzywilejowanych. Policjanci zabezpieczyli urządzenie. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 17, dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o mercedesie, który jechał krajową „19-stką” z włączonymi sygnałami świetlnymi koloru niebieskiego. Mundurowi szybko zauważyli samochód, który wyprzedzał inne pojazdy, mając włączone "błyski". Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział 21-latek. Policjanci zabezpieczyli urządzenie, którego używał kierowca. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, za bezprawne posiadanie w pojeździe lub używanie sygnałów pojazdów uprzywilejowanych w ruchu zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara aresztu lub grzywny.