PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci bielskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę daewoo. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, następnie podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Jak się okazało nie posiadał również uprawnień do kierowania. Pod koniec kontroli drogowej próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, wczoraj po 17.00 w miejscowości Kalnica, zatrzymali do kontroli kierującego daewoo.  Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, następnie podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Dodatkowo, nie posiadał uprawnień do kierowania. Kierowcą daewoo okazał się 49-latek, który pod koniec kontroli drogowej próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę. Teraz za swoje zachowanie 49-latek odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że udzielenie korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.