OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 04.10.2019

Wczoraj po południu, na drodze krajowej numer 19, mieszkaniec Siemiatycz uniemożliwił dalszą jazdę samochodem nietrzeźwemu kierowcy. 31-latek został przekazany policjantom. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 16.30, Dyżurny bielskiej Policji, otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Do zatrzymania doszło w Boćkach na drodze krajowej numer 19. Zgodnie ze zgłoszeniem, kierujący mercedesem jechał od krawędzi do krawędzi. Wzbudziło to podejrzenie jadącego za nim fordem mieszkańca Siemiatycz. Po chwili mercedes  zatrzymał się na przydrożnym parkingu. Kierujący fordem natychmiast odebrał kierowcy kluczyki od samochodu i powiadomił  bielską Policję. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie stanu trzeźwości 31-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz zachowaniem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Szybka reakcja i wzorowa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.