Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIĘKI POLICJANTOM BIELSZCZANKA NIE STRACIŁA PONAD 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 06.08.2019

Oszust zadzwonił na telefon jednej z lokalnych firm, podając się za funkcjonariusza CBA. Poinformował rozmówczynię, że pieniądze na jej rachunku są zagrożone. Pokrzywdzona przelała ponad 100 tysięcy złotych na wskazane przez rozmówcę konto. Na szczęście bielszczanka szybko zorientowała się, że to oszust i natychmiast o zaistniałej sytuacji poinformowała Policję. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, kobieta nie utraciła pieniędzy.

Nie dajmy się oszukać i nigdy nie przekazujmy obcym naszych oszczędności. Między innymi tym hasłem Policja ostrzega mieszkańców przed oszustami.

Do oszustwa doszło wczoraj w Bielsku Podlaskim. Na telefon stacjonarny jednej z lokalnych firm, zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBA. Celem potwierdzenia faktu, że jest mundurowym, polecił kobiecie nie rozłączać się, wybrać numer alarmowy i sprawdzic jego dane. Następnie fałszywy funkcjonariusz CBA poinformował pokrzywdzoną, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone przez hakerów. Oszust zaproponował kobiecie przelanie pieniędzy na podane przez niego konto. Rozmówczyni wykonała jego polecenie. Jednak po pewnym czasie rozmówczyni postanowiła sprawdzić w bielskiej jednostce autentyczność zgłoszenia. Po otrzymaniu informacji, funkcjonariusze wiedząc że kobieta miała do czynienia z oszustem, błyskwicznie zaczęli działać. Celem było m.in. powstrzymanie przelewu. Natychmiastowa reakcja policjantów oraz przedstawicieli banku uchroniła mieszkankę Bielska Podlaskiego przed utratą oszczędności życia. 

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Proszą o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym.

Policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami. Nigdy też nie proponują osobom postronnym udziału w prowadzonych przez siebie działaniach.

Pamiętajmy, że wybierając numer alarmowy bądź inny numer telefonu, koniecznie musimy rozłączyć się z poprzednim połączeniem.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy.