ZATRZYMANY ZA PRÓBĘ PRZEKUPSTWA POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZATRZYMANY ZA PRÓBĘ PRZEKUPSTWA POLICJANTÓW

Data publikacji 21.06.2019

Kierowca toyoty próbował przekupić mundurowych bielskiej drogówki. Aby uniknąć mandatu chciał wręczyć funkcjonariuszom banknot o nominale 100 zł. Mężczyzna natychmiast trafił do aresztu, a teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, wczoraj na drodze krajowej numer 19, zatrzymali do kontroli pojazd w związku z przekroczeniem prędkości. Kierowcą okazał się 55-latek. W związku z popełnionym wykroczeniem, policjanci poinformowali mężczyznę, że grozi za to mandat i punkty karne. Po tej informacji 55-latek „zaproponował” policjantom 100 zł w zamian za odstąpienie ukarania mandatem, jednocześnie kładąc banknot przed policjantem. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę. Teraz za swoje postępowanie 55-latek odpowie przed sądem.

Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczna w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.