PRZEDSZKOLAKI POZNAŁY PRACĘ POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEDSZKOLAKI POZNAŁY PRACĘ POLICJANTÓW

Data publikacji 14.05.2019

Bielskich policjantów odwiedziły dzieci z grupy przedszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 2. Odwiedzający mieli okazję zwiedzić budynek komendy oraz poznać pracę funkcjonariuszy. Podczas spotkania poruszono również temat bezpieczeństwa w okresie wakacji.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim gościli dzieci z grupy przedszkolnej przy Szkole  Podstawowej nr 2. Spotkanie z maluchami zrealizowane było w ramach programu edukacyjnego „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”. Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie prawidłowych zachowań wobec współczesnych zagrożeń w sezonie letnim. Na początku spotkania przedszkolakom przypomniano przepisy dotyczące bezpiecznego wypoczynku w trakcie przebywania nad wodą, na wsi, czy w lesie. Przypomniano również zasady bezpieczeństwa na drodze, między innymi  prawidłowego przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się rowerem. W dalszej części spotkania dzieci poznały pracę funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów oraz obejrzały wyposażenie mundurowych. Następnie maluchy odwiedziły poszczególne pomieszczenia komendy. Na zakończenie odwiedzającym zaprezentowano umiejętności psów służbowych, podczas pokazu przygotowanego przez przewodników policyjnych.

 

  • Uczniowie z grupy przedszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 2 wysłuchali pogadanki profilaktyków z KPP w Bielsku Podlaskim na temat bezpieczeństwa w okresie wakacji
  • Policjanci prezentują dzieciom kamizelki odblaskowe z napisem Policja.
  • Dzieci uczestniczą w pokazie tresury psów służbowych przygotowanym przez przewodników z KPP w Bielsku Podlaskim.
  • Pokaz tresury psów służbowych przygotowany przez przewodników z KPP w Bielsku Podlaskim.
  • Pokaz tresury psów służbowych przygotowany przez przewodników z KPP w Bielsku Podlaskim.
  • Pokaz tresury psa służbowego przy wykorzystaniu gryzaka.
  • Pokaz tresury psów służbowych przy wykorzystaniu pojazdu służbowego.
  • Przewodnik opowiada dzieciom o służbie psów policyjnych.
  • Dzieci z zainteresowaniem i radością poznają psa służbowego.