„DZIEŃ OTWARTY” W BIELSKIEJ POLICJI - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„DZIEŃ OTWARTY” W BIELSKIEJ POLICJI

Data publikacji 20.03.2019

Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim licznie odwiedzili uczniowie szkół ponadpodstawowych. W ramach "Dnia otwartego" zwiedzający mogli poznać struktury Komendy, zobaczyć prezentację sprzętu służbowego, radiowozów oraz pokaz tresury psa służbowego.

W Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim po raz kolejny zorganizowany został „Dzień otwarty”.  Budynek komendy odwiedzili uczniowie Zespołu szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim, którzy mogli zapoznać się z codzienną służbą bielskich policjantów.

Podczas spotkania przedstawiono zasady i warunki rekrutacji kandydatów do służby w Policji. Następnie przedstawiono struktury jednostki, a także przeprowadzono prezentację różnego rodzaju broni wykorzystywanej w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu wykorzystywanego przez Nieetatowe Pododdziały Policji do zabezpieczenia imprez masowych tj. sprzęt przeciwuderzeniowy, hełmy, tarcze, kamizelki ochronne. Policjanci zaprezentowali również sprzęt będący na wyposażeniu jednostki oraz pojazdy służbowe.   Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego omówili prace policjantów dbających o bezpieczeństwo na drodze. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się pokaz tresury psów służbowych wykorzystywanych do służby patrolowej i tropienia sprawców przestępstw. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku komendy Policji, w tym policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy siłowni. Zwiedzający poznali również pracę dyżurnych, którzy koordynują pracę policjantów w całym mieście i powiecie.

Zainteresowanych, zapraszano do zapoznania się z ofertą, która znajduje się w zakładce rekrutacja www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl.