ZGŁOSZENIE NA NUMER ALARMOWY POZWOLIŁO URATOWAĆ ŻYCIE 56-LATKA - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZGŁOSZENIE NA NUMER ALARMOWY POZWOLIŁO URATOWAĆ ŻYCIE 56-LATKA

Data publikacji 18.03.2019

Wystarczy tylko zadzwonić na numer alarmowy i przekazać informację o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. W taki sposób trafiło zgłoszenie do bielskich policjantów o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi. Na miejscu okazało się, że 56-latek jest wychłodzony, temperatura jego ciała wynosiła tylko 30 stopni Celsjusza. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych trafił do szpitala.

W minioną sobotę, tuż przed godziną 7.00, policjanci z bielskiej komendy zostali zaalarmowani o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi w rejonie miejscowości Proniewicze. Mundurowi natychmiast zareagowali na zgłoszenie i pojechali we wskazany rejon. W miejscu, gdzie miał się znajdować potrzebujący pomocy mężczyzna, nikogo nie było. Policjanci sprawdzając pobliski teren, zauważyli po chwili w przydrożnym rowie osobę. Odnaleziony leżał w zimnej wodzie i jego ubranie było całkowicie przemoknięte. Warunki atmosferyczne były w tym czasie trudne, panowała niska temperatura i wiał porywisty wiatr. Mężczyzna był ubrany nieadekwatnie do pogody, jedynie w lekką kurtkę i pantofle. Mundurowi natychmiast udzielili pomocy odnalezionemu. Za pośrednictwem dyżurnego, na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Z uwagi na stopień wychłodzenia mężczyzny, mundurowi nie byli w stanie nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że uratowany to 56-letni bielszczanin. Mężczyzna prawdopodobnie całą noc krążył po okolicy, nie mogąc znaleźć drogi do domu. Po przybyciu ratowników medycznych okazało się, że temperatura ciała mężczyzny spadła do 30 stopni Celsjusza. 56-latek trafił pod opiekę lekarzy. Zgłoszenie na telefon alarmowy oraz szybka reakcja funkcjonariuszy, pozwoliła uratować przed wychłodzeniem kolejną osobę.

Pamiętaj! I ty możesz uratować ludzkie życie. Wystarczy, że zadzwonisz na 112.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy.