POLICJANCI W WEEKEND WYELIMINOWALI NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI W WEEKEND WYELIMINOWALI NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci bielskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców prowadzących swoje pojazdy na tzw. "podwójnym gazie". Dodatkowo jeden z nich posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a jego auto nie było dopuszczone do ruchu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W miniony piątek, około godziny 11.15 w miejscowości Patoki funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy. 

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w minioną sobotę na ulicy Białowieskiej w Bielsku Podlaskim. Około godziny 21.20 policjanci bielskiej drogówki zauważyli auto poruszające się „wężykiem” po jezdni. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Od kierującego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Okazało się, że 32-latek miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto jego auto nie było dopuszczone do ruchu drogowego. Pojazdem oprócz kierowcy, podróżowało również dwoje pasażerów.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, kierujący odpowiedzą przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.