POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED WYCHŁODZENIEM - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED WYCHŁODZENIEM

Data publikacji 13.01.2019

Bielscy policjanci pomogli 50-latkowi, który w stanie nietrzeźwości przebywał na mrozie. Informacja o leżącym w śniegu mężczyźnie wpłynęła od zaniepokojonego przechodnia. Z powodu utrzymujących się niskich temperatur, mundurowi natychmiast reagują na wszelkie sygnały o osobach narażonych na wychłodzenie.

W okresie zimowym policjanci stale sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem, a także odwiedzają osoby starsze, niepełnosprawne, mieszkające samotnie. Mundurowi reagują niezwłocznie również na wszystkie  sygnały o takich osobach, które wpływają od mieszkańców.  

Tak było w minioną sobotę po godzinie 21.00. Policjanci udali się w rejon ulicy Kluka, gdzie według zgłoszenia, miał leżeć w śniegu nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci sprawdzili wskazany teren i znaleźli siedzącego w śniegu 50-latka. Mężczyzna był pijany, w wyniku czego nie mógł samodzielnie się poruszać. Z uwagi na bardzo niską temperaturę, zdrowie i życie mężczyzny było zagrożone. Funkcjonariusze zawieźli 50-latka do domu, gdzie zaopiekowała się nim matka.

Okres zimowy to czas szczególnie niebezpieczny. Trudne warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w niebezpieczeństwie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Policjanci sprawdzą wskazane miejsce, a w przypadku potwierdzenia zagrożenia obejmą szczególnym nadzorem.