NIETRZEŹWY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU DROGOWEGO - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY KIEROWCA WYELIMINOWANY Z RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 03.01.2019

Bielscy policjanci zatrzymali wczoraj 44-latka, który kierował vw w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Do ujawnienia nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj podczas działań „Trzeźwa środa”. Policjanci z bielskiej drogówki w Proniewiczach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 44-latek jest nietrzeźwy. Okazało się, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierującego zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Miejsce kontroli wskazane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po raz kolejny „kliknięcie” zagrożenia na Mapie potwierdziło się i pozwoliło wyeliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.