POLICYJNE PODSUMOWANIE SYLWESTRA I NOWEGO ROKU - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNE PODSUMOWANIE SYLWESTRA I NOWEGO ROKU

Data publikacji 02.01.2019

Sylwester i pierwszy dzień Nowego Roku upłynęły spokojnie na terenie powiatu bielskiego. Policja nie odnotowała zdarzeń związanych z nieumiejętnym obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi. Mundurowi ujawnili jednego kierowcę na „podwójnym gazie” oraz czterech małoletnich pod wpływem alkoholu. Za postępowanie niezgodne z przepisami wszyscy mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Sylwester i pierwszy dzień roku 2019 upłynęły na terenie Bielska Podlaskiego spokojnie. Bielscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, jak również żadnych wypadków spowodowanych nieumiejętnym obchodzeniem się z petardami. Nowy Rok został przywitany przez świętujących z zachowaniem rozsądku i zasad bezpieczeństwa.

Również na drogach powiatu było spokojnie. Policjanci otrzymali zgłoszenia o trzech kolizjach drogowych, do których doszło na terenie miasta. Mundurowi ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę. 55-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w ostatni dzień 2018 roku w Proniewiczach. Badanie kierującego mitsubishi wykazało, że prowadził mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

W Noc Sylwestrową i Nowy Rok mundurowi ujawnili również czterech małoletnich mieszkańców miasta, będących pod wpływem alkoholu. Bielszczanie w wieku 16 i 17 lat będą tłumaczyć się ze swojego postępowania przed sądem rodzinnym.

Policjanci prowadzą dzisiaj wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Mundurowi sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz zwracają szczególną uwagę na  łamiących przepisy ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.