NOWE RADIOWOZY W BIELSKIEJ POLICJI - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NOWE RADIOWOZY W BIELSKIEJ POLICJI

Data publikacji 19.12.2018

Dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie 2 nowych pojazdów służbowych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych samorządów oraz duchowni. Policyjne auta przekazane zostały funkcjonariuszom Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy.

Dziś, na placu Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowych radiowozów bielskim funkcjonariuszom.  Jeden z radiowozów trafił do Wydziału Prewencji, drugi do Wydziału Ruchu Drogowego. Uroczystość odbyła się z udziałem Starosty Bielskiego Pana Sławomira Jerzego Snarskiego oraz samorządowców z powiatu bielskiego,  a także duchownych. Obecni byli również  policjanci z bielskiej jednostki.

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim inspektor Maciej Wesołowski, który podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie finansowe w zakupie pojazdów służbowych. W swoim wystąpieniu podkreślał, że efektywne ich użytkowanie przyczyni się do zwiększenia skuteczności policyjnych działań, a także wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Następnie zaproszeni duchowni poświęcili nowe pojazdy służbowe. W dalszej części uroczystości Starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski oraz Komendant Powiatowy Policji w Bielsku Podlaskim inspektor Maciej Wesołowski oficjalnie przekazali policjantom kluczyki do 2 oznakowanych radiowozów.

Do bielskiej Policji trafiły 2 Ople Astra, wyposażone w nowoczesne silniki benzynowe o pojemności 1600 cm3 i mocy 200 KM. Kwota przeznaczona na zakup pojazdów pochodziła po połowie ze środków Komendy Głównej Policji oraz ze środków samorządowych. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bielskiego. W najbliższym czasie do bielskich funkcjonariuszy trafi kolejny pojazd służbowy Hyundai i30.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bielskiego. Nowe radiowozy będą przekazane służbom zewnętrznym.