DZIEŃ OTWARTY W BIELSKIEJ POLICJI - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIEŃ OTWARTY W BIELSKIEJ POLICJI

Data publikacji 19.10.2018

Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim licznie odwiedzili wczoraj uczniowie Zespołu Szkół nr 1. W ramach "Dnia otwartego" zwiedzający mogli poznać struktury komendy oraz zobaczyć prezentację sprzętu służbowego, radiowozów, a także pokaz tresury psa służbowego.

Wczoraj, podczas ,,Dnia otwartego’’ w budynku bielskiej Policji licznie gościli uczniowie klas IV technikum w Zespole Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim, którzy mogli zapoznać się z codzienną służbą bielskich policjantów.

Słuchaczom przedstawiono  zasady rekrutacji do służby w Policji. W trakcie spotkania omówiono struktury jednostki, a także przeprowadzono prezentację różnego rodzaju broni oraz sprzętu wykorzystywanego w służbie, w tym przez Nieetatowe Pododdziały Policji do zabezpieczenia imprez masowych tj. sprzęt przeciwuderzeniowy, hełmy, tarcze, kamizelki ochronne.  Pokaz cieszył się niemałym zainteresowaniem. Technicy Kryminalistyki zapoznali zwiedzających z tajnikami pracy na miejscu zdarzenia oraz na stanowisku daktyloskopii. Uczniowie mogli odcisnąć swoje linie papilarne. Mieli również okazję porozmawiać osobiście z Komendantem Powiatowym Policji inspektorem Maciejem Wesołowskim, w jego gabinecie. Policjanci zaprezentowali również radiowozy i motocykle, które mają na swoim wyposażeniu. Kolejnym punktem wycieczki był pokaz tresury psa służbowego wykorzystywanego do służby patrolowej i tropienia sprawców przestępstw.

Mundurowi przedstawili zebranym także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której możliwe jest zaznaczanie miejsc zagrożonych, a tym samym zwiększenie poprawy bezpieczeństwa. 

W związku  z przypadającym wczoraj Międzynarodowym Dniem Mediacji, w spotkaniu z młodzieżą uczestniczyła również mediator sądowa. Prelegentka przybliżyła zebranym tematykę mediacji, jako ugodowej formy rozwiązywania konfliktów.

Zainteresowanych do służby w Policji zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która znajduje się w zakładce rekrutacja www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl.