Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BIELSCY POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW

Data publikacji 08.10.2018

Bielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Dodatkowo jeden z nich wsiadł za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do zatrzymania pierwszego z kierujących doszło w minioną niedzielę o godzinie 8.30 w Bielsku Podlaskim na ulicy Białowieskiej. Funkcjonariusze bielskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że ma  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto podczas kontroli mundurowi wyczuli od 33-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Do wyeliminowania z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy doszło tego samego tuż po godzinie 9.00. Bielscy policjanci, na ulicy Piłsudskiego, zatrzymali do kontroli daewoo. Mundurowi w trakcie sprawdzania ustalili, że 80-latek również posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.