UWAGA - DZIKIE ZWIERZĘTA NA DRODZE! - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA - DZIKIE ZWIERZĘTA NA DRODZE!

Data publikacji 30.09.2018

W piątek na drodze relacji Bielsk Podlaski – Hajnówka, na drogę przed jadący samochód osobowy wbiegł łoś. Podobna sytuacja miała miejsce następnego dnia rano na drodze krajowej numer 19 nieopodal miejscowości Boćki. Policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej informacja o takim zagrożeniu może trafić do innych kierowców.

Od początku weekendu dyżurny bielskiej Policji otrzymał dwa zgłoszenia o zdarzeniach drogowych z udziałem łosia. Do pierwszego z nich doszło w miniony piątek na drodze relacji Bielsk Podlaski – Hajnówka w rejonie miejscowości Hołody. Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 19 nieopodal miejscowości Boćki. W wyniku tego zdarzenia kierująca seatem kobieta zginęła na miejscu.

Bielscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę.

Dzikie zwierzęta z powodu sezonowych migracji, przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie, dlatego widząc odpowiednie znaki ostrzegawcze – bądźmy czujni i zachowajmy ostrożność.

Funkcjonariusze zachęcają również do zaznaczania miejsc niebezpiecznych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych”, dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi. Może też sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.