UCZNIOWIE WSPÓLNIE Z POLICJĄ MIERZYLI NATĘŻENIE RUCHU - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UCZNIOWIE WSPÓLNIE Z POLICJĄ MIERZYLI NATĘŻENIE RUCHU

Data publikacji 27.09.2018

Uczniowie wspólnie z policjantami dokonali pomiaru natężenia ruchu drogowego. Działania przeprowadzone zostały na przebiegającej przez powiat bielski drodze krajowej numer 19. Dzięki akcji, zorganizowanej przez przedstawicieli bielskiej Policji, uczniowie mieli okazję w praktyczny sposób poznać zasady ruchu drogowego.

Wczoraj, mundurowi i profilaktycy bielskiej Policji, wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Boćkach, mierzyli natężenie ruchu drogowego na drodze krajowej numer 19. Działania zostały przeprowadzone w ramach realizowanego od początku września programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań było przyswojenie podstawowych przepisów ruchu drogowego, poprzez praktyczne działanie. Jednocześnie mundurowi pokazywali uczniom, jak ważna jest odpowiedzialność i rozwaga wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przeprowadzona akcja polegała na wspólnym mierzeniu natężenia ruchu drogowego w miejscowości Boćki, przez którą przebiega droga krajowa numer 19. Uczniowie otrzymali od policjantów elementy odblaskowe. Następnie przy głównej ulicy miejscowości dzieci obserwowały częstotliwość poruszania się samochodów ciężarowych, osobowych, autobusów oraz jednośladów. Wyniki wpisywane były do druków, które dzieci otrzymały od policjantów. Jednocześnie kierowcy zatrzymywani byli przez mundurowych do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzenia zwracano między innymi uwagę na prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach, trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz posiadanie przy sobie wymaganych dokumentów. Po zakończonym sprawdzeniu każdy z kontrolowanych otrzymał od dzieci ulotki profilaktyczne dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości. Prowadzący akcję omówili również z uczniami przepisy dotyczące poruszania się po zmroku i informowali o konieczności noszenia emblematów odblaskowych. Na zakończenie działań uczniowie podsumowali stopień bezpieczeństwa na jednej z głównych dróg powiatu.