BIELSCY POLICJANCI UDAREMNILI OSZUSTWA METODĄ „NA POLICJANTA” - Aktualności - KPP Bielsk Podlaski

Aktualności

BIELSCY POLICJANCI UDAREMNILI OSZUSTWA METODĄ „NA POLICJANTA”

Data publikacji 19.06.2018

Oszuści działający metodą „na policjanta” stale próbują oszukać mieszkańców Podlasia. Tylko wczoraj, bielscy policjanci odnotowali trzy takie próby. Mimo, że w jednym z przypadków kobieta przelała oszczędności na konto oszustów, to dzięki czujności członka rodziny i natychmiastowym działaniom bielskich mundurowych, 63-latka nie utraciła pieniędzy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, tylko wczoraj, odnotowali trzy próby oszustw metodą „na policjanta”. W jednym z tych przypadków na telefon stacjonarny 63-latki zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. Twierdził, że jej oszczędności w banku są zagrożone. Aby uwiarygodnić swoją osobę polecił kobiecie wybrać numer alarmowy, gdzie w słuchawce inny mężczyzna potwierdził dane oszusta. Dzwoniący zaproponował otwarcie nowego konta i przelanie na niego oszczędności, co też kobieta uczyniła.

Zaniepokojony całą sytuacją członek rodziny 63-latki postanowił sprawdzić autentyczność zgłoszenia. Bielscy policjanci, słysząc relację mężczyzny, wiedzieli już, że kobieta padła ofiarą oszusta. Natychmiast przystąpili do działania. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i pracowników banku kobieta nie straciła oszczędności życia.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

Policjanci apelują też do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy.